Stručná historie

Počátek podnikání (1992-1997)

Historie firmy se začíná psát rokem 1992, kdy František Kamenický zahájil svou podnikatelskou činnost v dřevařské výrobě na své první pásové pile. Svou precizní a kvalitní prací si tak začal vydobívat dobré jméno na trhu.

Ve znamení růstu (1998-2008)

Úspěch kvalitních výrobků si v roce 1998 vyžádal výstavbu první velké pilnice se sociálním zázemím pro stálé zaměstnance a dal tak společnosti možnost dalšího růstu.

Známost a kvalita výrobků dále vzrůstali což umožnilo vybudovat v roce 2000 další pilnici a přikoupit další pásovou pilu, ačkoliv společnost dále rostla, kvalita jejich výrobků zůstávala stále výborná a to zejména díky neustálé kontrole ze strany majitele a zodpovědné práci zaměstnanců.

Roky 2001 až 2008 se nesli ve znamení modernizace areálu a složek přidružené výroby (nová silná omítací pila) a modernizace dopravních možností a dále zásadního zlomu v podobě změny na právní subjekt Pila Kamenický s.r.o.

Přizpůsobování (2008 - současnost)

V letech 2009-20010 reaguje firma na změny trhu hlubším zaměřením nejen na výrobu řeziva, ale i paliv, což vede v roce k 2010 k trvalému zřízení obchodní složky podniku, která se zabývá výhradně prodejem ekologických paliv (pelet a briket) a možností ekologického vytápění. Hospodářská krize, která se objevila v polovině roku 2010 však postihla i společnost a ta je nucena propustit 2 zaměstance. Jako reakci na krizi začínají v podniku probíhat restruktualizační plány, které mají za úkol udržet výrobu podniku při vhodných cenách. Vše pak vrcholí počátkem roku 2011.

Počátek roku 2011-současnost. Do roku 2011 již vstupuje společnost v nové podobě. Posilují se výrobní a obchodní možnosti společnosti čímž je umožněno dodávat zákazníkovi komplexní služby. Společnost je schopna požadované řezivo nejen vyrobit, ale i s montáží dodat zákazníkovi na místo určení.  Do budoucna tak hledíme s nadějí a optimismem.